Pro rodiče a děti

Adresář oddílů

176. PTO Vlčata
176. PTO Vlčata

Oddíl 176. PTO Vlčata byl založen 17.5.1971 na tehdejší pionýrské skupině, která působila na základní škole na Merhautove 37. V roce 1993 došlo k novém náboru členů v městské části Bystrc a oddíl se tak fakticky přestěhoval do Bystrce. V současné době má oddíl asi 40 členů ve všech věkových kategoriích od 4 do 18 let a také více než desítku rádců a vedoucích. Kolem oddílu se pohybuje poměrně početná skupina bývalých členů, aktivních rodičů,…

Více informací

24. PTO Života v přírodě
24. PTO Života v přírodě

Zaměření na turistiku a táboření. Jednodenní a vícedenní akce zhruba dvakrát do měsíce. Příjemné, kamarádské prostředí.

Více informací

25. PTO Ochrany přírody
25. PTO Ochrany přírody

Jsme oddíl s dlouholetou tradicí zaměřený na tábornickou a turistickou činnost. Naší snahou je předat dětem naše vědomosti a naučit je samostatnosti. Během roku pořádáme spoustu akcí a každý týden míváme schůzky abychom udrželi dětský kolektiv mezi akcemi.

Více informací

26. PTO Kulturní Historie
26. PTO Kulturní Historie

Náš oddíl je na prvním místě zaměřený na pobyt v přírodě a její poznávání. Učíme děti tábornickým a turistickým dovednostem - jak se správně v lese chovat, jak vařit na ohni, jak stanovat, orientovat se v přírodě, atp.

Více informací

27. PTO Lesní Moudrosti
27. PTO Lesní Moudrosti

Jsme jedním ze čtyř oddílů Zeměpisné společnosti "Po cestách vlasti". Máme bohatý program, ve kterém si povětšinou hrajeme hry a předáváme dětem poznatky např. z oblasti biologie, zoologie, orientace v přírodě, tábornických dovedností, aj. Scházíme se každý čtvrtek od 16:30 hod. do 18:30 hod.

Více informací

48. PTO Stezka
48. PTO Stezka

Jsme tábornický oddíl s třicetiletou tradicí. Snažíme se, aby ani v dnešní uspěchané době nezůstaly jen prázdnými frázemi slova jako opravdové přátelství, sehraná parta a spousta báječných zážitků. Náš kolektiv proškolených vedoucích se snaží dětem smysluplně vyplnit volný čas, aby se bavily, ale zároveň se přiučily něčemu novému a dostaly se do přírody.

Více informací

Antares
Antares

Jsme sportovně tábornický oddíl pro děti od 5 do 15 let fungující pod neziskovou organizací Pionýr, z. s. - pionýrská skupina Pavučina. Scházíme se jednou týdně, a to vždy ve čtvrtek od 17:00 do 19:00 hodin. Během této doby hrajeme různé tradiční i netradiční hry, které rozvíjí spoustu našich dovedností. Učíme se spolupracovat v kolektivu, přijímat kompromisy, ale zároveň se umět prosadit. Občas také něco vyrábíme, nebo se učíme tábornickým…

Více informací

Bublinky
Bublinky

V oddíle se věnujeme dětem ve věku od 5 do 8 let. Scházíme se jednou týdně na klubovně, kde si hrajeme, učíme se novým věcem o přírodě, novým dovednostem nebo třeba vyrábíme. Každý měsíc máme nějakou akci, občas je to jen jednodenní výlet, ale zvládáme i víkendové výlety v okolí Brna.

Více informací