176. PTO Vlčata

Oddíl 176. PTO Vlčata byl založen 17.5.1971 na tehdejší pionýrské skupině, která působila na základní škole na Merhautove 37. V roce 1993 došlo k novém náboru členů v městské části Bystrc a oddíl se tak fakticky přestěhoval do Bystrce. V současné době má oddíl asi 40 členů ve všech věkových kategoriích od 4 do 18 let a také více než desítku rádců a vedoucích. Kolem oddílu se pohybuje poměrně početná skupina bývalých členů, aktivních rodičů, kamarádů a sympatizantů, kteří přiloží ruku k dílu, když je třeba. Naším cílem je nabízet dětem aktivní program, zaměřený na turistické a tábornické dovednosti. Snažíme se děti seznamovat s životem v přírodě, s jejím poznáním, se spoluprací s ostatními dětmi, s týmovou prací a s dalšími dovednostmi, které jsou důležité pro život v naší společnosti.

Adresa klubovny: SVČ Lužánky - Lidická Vedoucí oddílu: Adam Vyklický
Termín schůzek: úterý 16:00-17:00