111. PTO Vinohrady

Oddíl se zaměřuje na táboření a poznávání přírody, jednodenní a vícedenní výpravy, letní tábory a motivované hry. V našich oddílech je kladen velký důraz na týmovou spolupráci a zdravou komunikaci mezi dětmi i dospělými.

Všichni vedoucí vyrostli přímo v našich oddílech a postupně absolvovali školení akreditovaná MŠMT, jako například instruktor, oddílový vedoucí, zdravotnický kurz, kurz nízkých lanových aktivit a další školení zaměřená na přímou práci s dětmi.

Základním kamenem naší činnosti jsou oddílové schůzky. V oddílech na děti čekají hry, sportovní soutěže, výtvarná činnost, ale také se mohou naučit tábornickým dovednostem a soužití s přírodou. Co si pod tím můžete představit? Například základy první pomoci, vázání uzlů, znalost práce s mapou a buzolou, Morseova abeceda a tajemství šifer, špetka botaniky a zoologie.

Kromě oddílových schůzek pořádáme jednodenní výlety, víkendové výpravy a celý rok vyvrcholí na letním stanovém táboře. Mezi naše tradiční akce patří podzimní prázdniny, mikulášská schůzka, vánoční výlet, výlet do zábavního parku, brněnských muzeí či pravidelné čištění Moravského krasu. Také jsme součástí sdružení pionýrských tábornických oddílů, které pořádá pravidelné soutěže v tábornických dovednostech, kterých se pravidelně účastníme.

Fotografie z našich akcí najdete na našem Facebooku.

Adresa klubovny: Bzenecká 6, Brno 628 00 Vedoucí oddílu: Radek Zeman
Termín schůzek: Pondělí: 16:30 - 18:00