Pro rodiče a děti

10. PTO Severka

Severka je pionýrský tábornický oddíl s více než 30 letou tradicí. Celkový počet našich členů je okolo 120, z toho zhruba 50-60 tvoří děti do 15 let.

Zaměřujeme se na táboření a poznávání přírody, jednodenní a vícedenní výpravy, letní tábory a motivované hry. Za dobu naší historie jsme se stali například námořníky, rytíři, indiány, zažili jsme pravěk, dobu husitskou, hráli si na Hobity, olympské bohy i tábor MASH.

Máme za sebou také několik putovních táborů, několikeré sjíždění Vltavy a zahraniční expedice Korsika, Slovinsko, Chorvatsko, Dolomity a Rakousko.

Kromě pravidelných schůzek nabízíme pestrou škálu aktivit a netradičních zážitků - počínaje Pohádkovým lesem pro nejmenší, přes spaní pod širákem a tábornické výpravy, lanové aktivity, až po zimní táboření na sněhu pro ty nejstarší.

Naše motto zní: "Tam, kde jiným teče do bot voda, tam, kde jiní zapadávají do bláta, tam my najdem kousek svého štěstí..."

Naše klubovna na Horáckém náměstí, rozšířená v roce 2007 na téměř trojnásobek, je pro nás velmi oblíbeným útočištěm a poskytuje nám dostatek prostor pro naše aktivity - pro všechny věkové kategorie. V posledních letech se věnujeme nejen dětem školou povinným, ale i předškolákům, mládeži, dospělým a zejména rodinám s dětmi. Pořádáme také řadu akcí pro veřejnost v naší městské části Řečkovice.

Veškeré podrobnosti o našem oddílu najdete na našich internetových stránkách - je zde kompletní přehled akcí včetně fotografií a článků, podrobné zpravodajství z letních táborů a expedic a řada dalších informací.

Informace o našem oddíle

Adresa klubovny: Horácké náměstí 12, Brno - Řečkovice Vedoucí oddílu: Ondřej Uldrijan
Termín schůzek: Pondělí 16:30
Úterý 17:30
Středa 17:00
Čtvrtek 17:00
Telefon: 732 449 319
Web stránky: http://www.severka.cz Email: ondra.u@severka.cz

Fotky ze života oddílu

Adresa klubovny na mapě