34. PTO Tulák

Tulák je součástí Pionýra, jedné z největších organizací pro mladé v České republice. Nabízí všem příležitost k cestování, sportu, turistice, hrám a soutěžím, poznávání kamarádů a učení se zajímavých věci. Zkrátka dáváme smysl volnému času.
34. PTO Tulák je všeobecný, smíšený a věkově prostupný (od 5 let) volnočasový oddíl. Do 15 let je člen dítětem, dále rádcem a vedoucím (pokud chce) a podílí se už i na přípravě činnosti pro ostatní. Každý rádce i vedoucí musí mít splněný příslušný kurz, který je organizován Pionýrem a akreditovaný MŠMT.

Máme vlastní klubovnu na Lesnické 44, v Černých Polích. V této klubovně se odehrávají 3-4x týdně (podle počtu dětí) schůzky družinek, které jsou rozděleny podle věku. Jedna schůzka trvá 2 hodiny, ale může následovat i program po schůzce dle domluvy (plavání, muzeum...). Se staršími dětmi chodíme i do tělocvičny, na bowling apod. Když počasí dovolí, vyrazíme ven zahrát si vachball, fotbal... V průběhu roku jezdí celý oddíl na pravidelné výpravy - jarní prázdniny (lyžování), velikonoce, na kola, oddílové vánoce... Už přes 20 let jezdíme na letní tábor na naše tábořiště u Dolního Bolíkova v překrásné přírodě "České Kanady". Programem tábora je vždy celotáborová hra na určité téma. Z posledních let například Pán Prstenu, Mušketýři, Vikingové, Země Koruny České, FBI-Hvězdná brána, Atlantis, Harry Potter, Prérie, Piráti z Karibiku, Mayové... Tábor je onou třešinkou na dortu a každý si ho vždy pořádně užije:)

Adresa klubovny: Lesnická 44, 613 00 Brno Vedoucí oddílu: Fanda Reitter
Termín schůzek: Ještěrky