Články

Jak probíhá distanční činnost u Vlčat?

26.03.2021 | Jak probíhá distanční činnost u Vlčat?

Podívejte se, jak se situace zhostili 176. PTO Vlčata a jak u nich probíhá distanční činnost.

Náš oddíl, 176. PTO Vlčata z Brna, se může pochlubit shodou okolností přesně padesáti lety nepřetržité činnosti. Naší hlavní náplní jsou víkendové a vícedenní akce, tábory a výlety. Jak jsme spočítali, posledních několik let jsme schopni spolu strávit až 90 dní ročně. Samozřejmě poslední rok tento trend otočil o 180 stupňů. Když byla možnost, akce byla. Proběhl tábor o prázdninách a některé schůzky pro nejmenší. Co se týče distanční činnosti, místo poslední Velikonoční výpravy jsme připravili webovou šifrovací hru. Zdálo se, že měla úspěch nejen v rámci našeho oddílu, ale i u dalších kamarádů z Brna, rodičů atd. Nijak víc se distanční činnosti nevěnujeme. Kromě nabídky rodičům s případným doučováním našich dětí, jsme dospěli k názoru, že děti jsou již dostatečně tlačeni k trávení času na počítačích kvůli distančním výukám. Naopak využíváme čas k přípravě tábora a budoucích akcí, na které se těšíme a stále věříme, že budou.

Náš oddíl patří ven. Do přírody. Na tábořiště a chaty. Do vlaků a na turistické značky. K ohňům, pod stany nebo pod hvězdy. S kytarami, s krosnou a s kamarády. 

Už se nemůžeme dočkat.

  1. PTO Vlčata

Zpět