Články

I když hůř, jde to i distančně!

27.01.2021 | I když hůř, jde to i distančně!

Od října se s krátkou předvánoční přestávkou nemůžeme osobně potkávat s dětmi, to nám však nebrání pokračovat v činnosti, i když distančně! 

Pionýrské aktivity nemusí ani v dnešní době doma za počítačem, i když i to k naší činnosti patří. Mnohé oddíly začali s online schůzkami, výzvami i jinými distančními aktivitami všeho druhu. Různé nápady a inspirace najdete níže a těšte se, již od příštího týdne vás čeká seriál inspirací přímo z aktivních oddílů! 

Činnost v dnešní době můžeme mít mnoho podob, spojuje je však nemožnost se u nich potkávat na jednom místě v jeden čas. Všechno jsou to tedy aktivity distanční

K možnostem, které se nám nabízí, a mnohé oddíly je již využívají, patří například:

Takovou činnost můžou připravit oddílový vedoucí sami (a níže najdete několik příkladů), inspirovat se u jiných oddílů či organizací či využít předpřipravených aktivit od Pionýra. 

Od příštího týden se na webu jihomoravského Pionýra objeví vždy inspirace na distanční aktivity od jednoho z oddílů. pokud i ty se svým oddílem děláš aktivity, kterými by se ostatní mohli inspirovat napiš nám 😉. 

A kde hledat inspiraci, když už ti dochází? Velké množství informací najdeš zde: Pionýrská inspirace pro činnost na dálku.

Také jsme založili vlákno na pionýrském Fóru.

Nebo koukni či napiš do facebookových skupin: Jihomoravský Pionýr, Pionýr.

A zkus využít připravené aktivity Pionýra: E-odborky, Výzvy a Babi, dědo!

Důležité je zůstat v kontaktu, ten můžete udržovat jakkoli, třeba sledováním Ptačího krmítka u klubovny jako 10. PTO Severka.

Nezapomeň taky na setkávání vedoucích na online poradách k plánování činnosti i táborů. 

Hlavně se toho neboj a nezdávej to!

Další možnost k načerpání inspirace a třeba i její předání bude ve čtvrtek 11. 2. na online setkání vedoucích oddílů. Na podrobnější informace se těš v emailu a na FB.

 

 

Zpět