Kvalifikace Instruktora 2022

07.12.2022 | Kvalifikace Instruktora 2022

Letos na podzim, opět kolem Svátku 17. 11. proběhl tradiční Instruktorák.

Akce, na které se potkávají, seznamují a vzdělávají mladí pionýři, kteří chtějí dospět z dítěte do role instruktora či rádce.
Ještě před odjezdem na víkend jsme se potkali na Krajské radě Pionýra v Brně, kde probíhala přednáška z první pomoci.
Zde byl také čas seznámit se a říct si informace ohledně odjezdu.
Celý prodloužený víkend jsme strávili v krásném prostředí skautské základny. I počasí nám přálo – v pátek začalo hustě sněžit, a tak celý kurz dostal hned více sváteční atmosféru.
V této přátelské, příjemné a sváteční atmosféře probíhaly přednášky na různá témata, která mladí instruktoři při své začínající praxi určitě využijí, zahráli jsme si také spoustu her, ze kterých dojmy všech budou přetrvávat i do dospělých vedoucovských let a každý si vyrobil vzpomínkové tričko.

Na závěr si naši adepti napsali test ze všech výukových oblastí, tím prokázali své vědomosti, a ještě v neděli tak získali titul instruktora, jehož potvrzení (osvědčení) mají k dostání na Krajské radě Pionýra.
Pak už zbyl čas pouze na zhodnocení celého víkendu, společné focení a odchod směr nádraží.

Všem účastníkům děkujeme za jejich zápal a aktivitu a těšíme se někdy na dalších akcí. :)