Setonův závod 2023

02.05.2023 | Setonův závod 2023

Dne 22. dubna 2023 se konal 31. ročník Setonova závodu, tentokrát v Mariánském údolí.

Setonův závod je každoroční pionýrská soutěž pořádaná jihomoravským Sdružením Pionýrských Tábornických Oddílů (SPTO). V závodu soutěží tříčlenné hlídky dětí o co nejrychlejší a nejsprávnější průchod přes různá terénní stanoviště. Na těchto stanovištích hlídky například vážou uzly, poznávají flóru a faunu, nebo se snaží pokořit lanovou překážku. Dá se říct, že Setonův závod je také vyvrcholením soutěže zvané Zelená liga, což je celoroční soutěž oddílů z SPTO, ve které se soutěžící oddíly utkávají například o hlas zástupce daného oddílu ve Šťábu SPTO, což je vrcholný orgán tohoto sdružení.

Letošní ročník Setonova závoda byl organizován 14.TSP Zeměpisná společnost “Po cestách vlasti”. Navzdory předchozím chladným dnům bylo v den závodu slunečno, a tedy podmínky pro závod byli ideální. Od 8:00 se začali pozvolna registrovat závodníci a od 8:45 začali vybíhat první hlídky. Po návratu na hlídky čekalo občerstvení v podobě hot-dogů, které si pro ně přichystal Gastrochef. Závod trval do 16:30, kdy se uzavřela stanoviště. Všechny hlídky dorazili do cíle a nikdo se naštěstí neztratil.

Následně proběhlo vyhodnocení a vypsání diplomů. Celý závod byl zakončen hromadným nástupem, kde proběhlo vyhlášení. 63.PTO Phoenix si odnesl úctyhodné čtyři putovní ceny, dále pak 10.PTO Severka dvě, a 34.PTO Tulák a 32. PTO Severka po jedné.

Za 14.TSP Zeměpisná společnost “Po cestách vlasti” gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným za skvělý výkon.