V Bošovicích vystavovali modely

08.11.2018 | V Bošovicích vystavovali modely

V sobotu 27. října byla otevřena druhá výstava plastikových a rádiem řízených modelů v bošovickém kulturním domě. Výstava proběhla k příležitosti 100. výročí založení republiky. Děti z oddílu modelářů v Bošovicích a dospělí z klubu AREA 52 společným úsilím připravili více jak 300 modelů k potěše diváků nejen místních, ale i přespolních.

Děvčata (jsou v oddíle tři) a chlapci vítali u vchodu návštěvníky a připnuli každému trikoloru. Zajímavostí byla závora a strážní budka vybavena státními barvami, kterou otvírali chlapci návštěvníkům s představou, že hlídají hranice. V hlavním sále u vstupu byla část věnovaná letci navigátorovi plk. Vlastimilu Ondrůjovi, občanovi naší obce, který létal na bombardéru v období II. světové války v Anglii. Veřejnost mohla vidět šikovnost a umění modelářů, kteří vystavili modely i velkých rozměrů (více jak 5 metrů) a také plastikové modely nejvíce v měřítku 1:72 (rozpětí cca 10 cm). Na balkoně se usadili modeláři se simulátorem a děti si zalétaly díky obrazu na stěně o rozměru 2x4 metry. Bylo to skvělé. Vedoucí oddílu předali vyhodnoceným znak výkonnostní třídy za vytvořené modely. Odezva veřejnosti byla vyjádřena pochvalně na listech kroniky výstavy. V kulturním domě v dalších prostorách vystavovali i další spolky, které působí v naší obci. Velké poděkování za pomoc při přípravě patří Obecnímu úřadu, panu starostovi a dalším mnoha příznivcům.