Články

Info z jednání VZ JmKOP a JmKRP
29.03.2008 | Info z jednání VZ JmKOP a JmKRP

V sobotu 29.3.2008 se v jídelně Základní školy Tuháčkova v Brně sešlo plánované jednání Výročního zasedání JmKOP a Parlamentu JmKRP. Před desátou hodinou dopoledne se zde sešli zástupci pionýrských skupin z našeho kraje k projednání bodů, důležitých pro fungování krajské organizace a též ke zhodnocení dosavadního a naplánování dalšího vývoje. V okamžik zahájení jednání bylo přítomno 25 oprávněných delegátů, kteří disponovali celkem 64 hlasy. Jednání tedy bylo usnášeníschopné, byť uvedená čísla se v jeho průběhu měnila podle toho, jak přicházeli „opozdilci“ a jak později odcházeli „spěchavci“.

Více informací

Ministr školství ocenil pionýrské projekty
18.03.2008 | Ministr školství ocenil pionýrské projekty

V úterý 4. března byl ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Ondřejem. Liškou přijat v rámci delegace reprezentantů sdružení dětí a mládeže také předseda Pionýra, Petr Halada.

Více informací

Fotosoutěž 2008
11.03.2008 | Fotosoutěž 2008

Výkonný výbor JmKOP vyhlašuje další ročník krajské fotosoutěže! Letošními tématy jsou opět: "Děti na táboře", "Děti na výletě" a "Děti v klubovně".

Více informací

Vítání nového roku pro hendikepované děti
13.02.2008 | Vítání nového roku pro hendikepované děti

Stává se to již zavedenou tradicí. Vždy v polovině ledna, letos již posedmé, pořádá PS Boskovice zábavné odpoledne pro postižené děti. Účastní se ho děti z dětských domovů, stacionářů a ústavů sociální péče z blízkého i širokého okolí. Tradičně k nám jezdí kluci a holky z Dětského domova Hodonín, ústavů Kociánka a Tereza Brno, z Předklášteří, Petrovic či Blanska. Prostřednictvím sociálního odboru zveme i děti v péči rodičů. Ve čtvrtek 10. ledna se tak zaplnil bezbariérový sál boskovického Skleníku více než stovkou našich hostů.

Více informací

Koncert Děti dětem 2008
04.02.2008 | Koncert Děti dětem 2008

Dne 1. února ve společenském sále Kongresového centra Praha tančilo a zpívalo více než 200 dětí, nebylo to ale radostí ze samých jedniček na pololetním vysvědčení. Důvodem byl 11. ročník koncertu Děti dětem, který je pořádán o.s. Pionýr a Nadací Dětem 3. tisíciletí. Je tradičním vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10 000 dětí. Mezi soutěžními oblastmi (Hudba, Divadlo, Tanec, Dětská porta, Pro-Rock, Rukodělná činnost a výtvarné práce, Clona – film, foto, video a folklórní tanec), si každý může nají tu svou, ve které se chce poměřit s vrstevníky.

Více informací