Články

Velikonoční slet strašidel na Svojanově
27.05.2008 | Velikonoční slet strašidel na Svojanově

Ze života 10.PTO Severka.
„Jednou za sto let se slétají strašidla na hrad Svojanov, aby zvolila svého vládce na příštích sto let.“ Tak zněl úvod víkendové hry, při které na zmíněný hrad vyrazil náš 10.pionýrský tábornický oddíl Severka a ze všech účastníků se rázem stali strašidláci. Nejprve bylo nutno se rozhodnout - do jaké skupiny strašidel patřím a jakým strašidlem chci být? Všichni podle svého zájmu museli absolvovat výběrové řízení, splnit nějaký úkol, který ověřil jejich schopnosti k dané roli. Pak si ještě vybrali nebo vymysleli jméno a na Svojanově se nám nakonec sešli:

Více informací

Mediální hvězdy? Ne, pionýři!
26.05.2008 | Mediální hvězdy? Ne, pionýři!

Ve čtvrtečním večerním zpravodajství mohli diváci spatřit Bambiriádní ostrovy. 22. 5. 2008 byl totiž zahájen 10. ročník této přehlídky možností pro volný čas. Nejen návštěvníky, ale i reportéry zaujala pionýrská expozice. Pionýr totiž na Střeleckém ostrově postavil kompletní stanový tábor, kde je možné si vyzkoušet všemožné táborové činnosti a když na někoho přijde hlad, může si tu i vyrobit nějakou táborovou pochoutku.

Více informací

Jak se píše do novin - ZPRÁVA
19.05.2008 | Jak se píše do novin - ZPRÁVA

Zpráva je útvar zpravodajský, tzn. měla by přinášet základní a nejdůležitější informace pro všechny příjemce. Základním požadavkem je proto OBJEKTIVITA – zpráva by neměla být citově zabarvená, nemá sdělovat pocity autora ani jeho názory a postoje. Má jednoduše informovat a používat co nejpřesnější výrazy (takže ne poetické opisy krásných vlahých letních nocí, kdy cvrčci cvrkali a hvězdy svítily a mezitím se šlo na stezku odvahy). Jasně, stručně, výstižně.

Více informací

„Pionýři na koštěti“
15.05.2008 | „Pionýři na koštěti“

V Lysicích se v sobotu 26. dubna konal již 4. ročník turistického pochodu přírodním parkem Lysicko pod názvem „Slet čarodějnic“. Pochod pořádal Výbor rodičovského sdružení při ZŠ Lysice spolu s nově vzniklou Pionýrskou skupinou Lysice, která tak využila příležitosti představit se občanům. Měli jsme tak jedinečnou možnost prezentace, jak samotné pionýrské skupiny, tak jejích plánů do následujících měsíců. Bylo například možné získat informace o nejbližších akcích a také o chystaném letním táboře.

Více informací

Vy jste nezdražili? Tak to jste jediní.
14.05.2008 | Vy jste nezdražili? Tak to jste jediní.

I tak reagovali lidé oslovení pionýrskými prodejci při letošním Českém dni proti rakovině s mottem „Tiká v každé rodině“. Hlavně si ale kupovali symbolické měsíčky lékařské a přispívali tak na boj proti rakovině. Možná prodeji prospělo hezké počasí zlepšující lidem náladu, určitě tím je i široké povědomí o této sbírce a její společenské uznání.

Více informací

Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem
06.05.2008 | Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem

Bouřkové mraky, které celý den pokrývaly brněnskou oblohu, se krátce po šesté večerní rozestupují a slétávající se ženštiny, ale i maminky, tatínci a děti mohou bezpečně přistát u ohniště 11. PS Vlci v Žabovřeskách. Je večer, noc 30. dubna, svátek všech čarodějnic. U Vlků se nás slétá téměř třicet – zejména členů a rodinných příslušníků z družinek „Oranžoví“ (mladší kluci) a „Zelené“ (velké holky). Sletu velí nejhrozivější čarodějka s pavoukem ve vlasech – Nikča.

Více informací