Články

Fotosoutěž jihomoravského Pionýra 2014
18.06.2014 | Fotosoutěž jihomoravského Pionýra 2014

Začněme několika větami slavných fotografů:

„Focení je báječný způsob pro komunikaci a je to skutečně univerzální jazyk.“
„Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů.“
„Když fotíte, zkuste se otočit, nejlepší fotografie se může skrývat právě za vámi.“

A takových užitečných rad je celá spousta, nakonec je to ale na vás, co držíte přístroj v ruce. Dejte si čas, nespěchejte, klidně si sedněte nebo lehněte… zkrátka dívejte se kolem sebe. Nakonec i dobře vybírejte a upravujte drobné nedostatky.

Těšíme se na vaše zážitky!

Více informací

Brněnští pionýři znovu spolu
17.06.2014 | Brněnští pionýři znovu spolu

Rok se s rokem sešel a děti i vedoucí brněnských pionýrských oddílů se znovu vydali na sraz, který pořádal oddíl 64. PTO Lorien. K rybníku Řeka se vydalo na 200 účastníků, kteří si užili sportovní víkend.

Více informací

Bamboška na Kulaťáku
02.06.2014 | Bamboška na Kulaťáku

Tak zase po roce jsme se sešli ve dnech 22.-25.5.2014 na Bambiriádě, která se koná pátým rokem v Dejvicích na Kulaťáku. Celkem se v naší expozici vystřídalo cca 40 dobrovolníků z 6 PS (45.PS Praha 6, 49.PS Kočovníci, 68.PS Lvíčata, 143.PS Jana Nerudy, 160.PS Vampoš a 188.PS T.O. Bobříci).

Více informací

Byli jsme šťastní ve Šťastné zemi
12.05.2014 | Byli jsme šťastní ve Šťastné zemi

Opakovaně jsme slýchávali chválu na rodinný areál v Radvánovicích nedaleko Trutnova, který nese tak příznačný název - Šťastná země, že nám to nedalo a rozhodli jsme se tam vyrazit na jednodenní víkendovou akci. A tak jsme se jednu květnovou sobotu sešli brzy po ránu na jaroměřském nádraží a ve středně velkém počtu (24 oddíláků) jsme vyrazili mašinkou směr Hrubá Skála. Na cestování jsme zvyklí a nečiní nám žádný problém, umíme přestupovat a pokud nám to občas vedoucí připomenou, pustíme sednout i starší cestující.

Více informací

Kamínka zahřála přes 260 pionýrů
02.05.2014 | Kamínka zahřála přes 260 pionýrů

Poslední dubnový víkend (25. – 27. 4.) se v populaci Kladna dočasně prudce zvýšila koncentrace pionýrského genu. Přes 260 vedoucích a instruktorů, zkrátka našich dobrovolníků (a také pár jejich dětí) se sešlo na tradiční pionýrské akci Kamínka. Že snad nevíte, o co jde? Kamínka jsou akce značně všestranná – nabízí vzdělávání, výměnu zkušeností, diskuzní skupiny, sportovní i ryze zábavné aktivity, setkání se starými příteli i nacházení nových a mnoho mnoho dalšího… Jaký byl letošní ročník v očích účastníků?

Více informací