Pionýr

Dobrodružství na míru

Přijde vám, že dnes děti netráví aktivně svůj volný čas? Že ho často promrhají u počítače a televize. Vídáte je jen tak se „poflakovat“ v parku či na sídlišti?

Jak pro děti zajistit kvalitně strávený volný čas?  Jako odpověď připravil Pionýr pro začátek nového školního roku program s názvem „Dobrodružství na míru“. Jeho cílem je nabídnout dětem pestrou paletu činnosti a  individuální přístup v oddílech a klubech – vybrat si může opravdu každý, od předškoláků po teenagery.

Každé dítě má své specifické koníčky a zájmy. Někoho baví pobyt v přírodě, jiného lepení letadel, dalšího keramika… To vše nabízejí oddíly a kluby Pionýra. K tomu ale navíc přidávají zážitky a dobrodružství s partou kamarádů – ať už nastálo, nebo
takříkajíc na zkoušku, třeba na letních táborech.

„Dobrodružství na míru“ vychází z mnohaletých zkušeností s činností s dětmi, kteréjsou doplněny o poznatky z odborných výzkumů a o výchovné programy, které Pionýr s podporou Evropského sociálního fondu připravuje.