Pionýr

Dobrodružství na míru

Přijde vám, že dnes děti netráví aktivně svůj volný čas? Že ho často promrhají u počítače a televize. Vídáte je jen tak se „poflakovat“ v parku či na sídlišti?

Jak pro děti zajistit kvalitně strávený volný čas?  Jako odpověď připravil Pionýr pro začátek nového školního roku program s názvem „Dobrodružství na míru“. Jeho cílem je nabídnout dětem pestrou paletu činnosti a  individuální přístup v oddílech a klubech – vybrat si může opravdu každý, od předškoláků po teenagery.

Každé dítě má své specifické koníčky a zájmy. Někoho baví pobyt v přírodě, jiného lepení letadel, dalšího keramika… To vše nabízejí oddíly a kluby Pionýra. K tomu ale navíc přidávají zážitky a dobrodružství s partou kamarádů – ať už nastálo, nebo
takříkajíc na zkoušku, třeba na letních táborech.

„Dobrodružství na míru“ vychází z mnohaletých zkušeností s činností s dětmi, kteréjsou doplněny o poznatky z odborných výzkumů a o výchovné programy, které Pionýr s podporou Evropského sociálního fondu připravuje.

Co se teď chystá?

První – ale určitě ne poslední – akcí pro veřejnost je týdenní festival, který ve dnech 8. – 16. září proběhne po celé České republice. Během více než týdne na téměř sto místech budou k dispozici nabídky a ukázky činnosti pro děti a mladé lidi, kterých se zdarma může zúčastnit každý. Jedná se například o dny otevřených dveří, pohádková odpoledne, sportovní utkání, ukázky deskových her či lanových aktivit. Úplný přehled včetně míst a časů konání najdete na  www.pionyr.cz – do začátku akce se bude nabídka dále rozšiřovat. Přijďte si k nám vyzkoušet něco nového a najít pro své děti to pravé místo, kde zažijí své „Dobrodružství na míru“.

„Na celém projektu je zásadní, že nejde o nějakou pouť pro jednorázové pobavení, takových akcí je všude dost, podstata „Dobrodružství na míru“ je v možnosti najít si oddíl, kde strávím roky a najdu kamarády třeba na celý život.“  Doplňuje Iva Šafaříková z projektového týmu.