Články

Pionýrů na jižní Moravě opět přibylo

04.03.2019 | Pionýrů na jižní Moravě opět přibylo

Členská základna Jihomoravské krajské organizace Pionýra se opět rozrostla. V letošním roce se zaregistrovalo 2195 členů, což je o 87 více než loni. Jihomoravský Pionýr sdružuje celkem 56 oddílů a 7 klubů.

Přibližně polovina oddílů patří zároveň pod SPTO Brno (sdružení pionýrských tábornických oddílů), věnuje se tábornické činnosti a v naučených dovednostech mezi sebou během roku soutěží. Kromě všeobecně zaměřených oddílů také existují úzce zaměřené oddíly, jako například modelářský oddíl v Bošovicích.

Důležitou část činnosti většiny oddílů tvoří také letní tábory. Během loňského léta uspořádaly pionýrské skupiny v Jihomoravském kraji celkem 53 táborů, kterých se zúčastnilo 867 dětí.

Kromě vlastní oddílové činnosti také oddíly organizují různé akce pro veřejnost, například u příležitosti Dne dětí, a zapojují se do celostátních dobročinných akcí, jako je akce Ukliďme Česko nebo Český den proti rakovině, pro který loni Pionýři vybrali 1 693 461 Kč.

Bližší informace o naší činnosti a plánovaných akcích najdete na stránkách jihomoravsky.pionyr.cz, případně na stránkách jednotlivých pionýrských skupin a oddílů.

Zpět