Články

SPTO Brno má nového náčelníka
04.04.2008 | SPTO Brno má nového náčelníka

Na 68. sněmu náčelníků brněnských PTO byl slavnostně zvolen nový náčelník SPTO Brno. Stává se jím Mgr. Luboš Horký, profesí učitel na ZŠ Chrlice.

Více informací

Info z jednání VZ JmKOP a JmKRP
29.03.2008 | Info z jednání VZ JmKOP a JmKRP

V sobotu 29.3.2008 se v jídelně Základní školy Tuháčkova v Brně sešlo plánované jednání Výročního zasedání JmKOP a Parlamentu JmKRP. Před desátou hodinou dopoledne se zde sešli zástupci pionýrských skupin z našeho kraje k projednání bodů, důležitých pro fungování krajské organizace a též ke zhodnocení dosavadního a naplánování dalšího vývoje. V okamžik zahájení jednání bylo přítomno 25 oprávněných delegátů, kteří disponovali celkem 64 hlasy. Jednání tedy bylo usnášeníschopné, byť uvedená čísla se v jeho průběhu měnila podle toho, jak přicházeli „opozdilci“ a jak později odcházeli „spěchavci“.

Více informací

Ministr školství ocenil pionýrské projekty
18.03.2008 | Ministr školství ocenil pionýrské projekty

V úterý 4. března byl ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Ondřejem. Liškou přijat v rámci delegace reprezentantů sdružení dětí a mládeže také předseda Pionýra, Petr Halada.

Více informací

Fotosoutěž 2008
11.03.2008 | Fotosoutěž 2008

Výkonný výbor JmKOP vyhlašuje další ročník krajské fotosoutěže! Letošními tématy jsou opět: "Děti na táboře", "Děti na výletě" a "Děti v klubovně".

Více informací

Vítání nového roku pro hendikepované děti
13.02.2008 | Vítání nového roku pro hendikepované děti

Stává se to již zavedenou tradicí. Vždy v polovině ledna, letos již posedmé, pořádá PS Boskovice zábavné odpoledne pro postižené děti. Účastní se ho děti z dětských domovů, stacionářů a ústavů sociální péče z blízkého i širokého okolí. Tradičně k nám jezdí kluci a holky z Dětského domova Hodonín, ústavů Kociánka a Tereza Brno, z Předklášteří, Petrovic či Blanska. Prostřednictvím sociálního odboru zveme i děti v péči rodičů. Ve čtvrtek 10. ledna se tak zaplnil bezbariérový sál boskovického Skleníku více než stovkou našich hostů.

Více informací