Články

„Pionýři na koštěti“
15.05.2008 | „Pionýři na koštěti“

V Lysicích se v sobotu 26. dubna konal již 4. ročník turistického pochodu přírodním parkem Lysicko pod názvem „Slet čarodějnic“. Pochod pořádal Výbor rodičovského sdružení při ZŠ Lysice spolu s nově vzniklou Pionýrskou skupinou Lysice, která tak využila příležitosti představit se občanům. Měli jsme tak jedinečnou možnost prezentace, jak samotné pionýrské skupiny, tak jejích plánů do následujících měsíců. Bylo například možné získat informace o nejbližších akcích a také o chystaném letním táboře.

Více informací

Vy jste nezdražili? Tak to jste jediní.
14.05.2008 | Vy jste nezdražili? Tak to jste jediní.

I tak reagovali lidé oslovení pionýrskými prodejci při letošním Českém dni proti rakovině s mottem „Tiká v každé rodině“. Hlavně si ale kupovali symbolické měsíčky lékařské a přispívali tak na boj proti rakovině. Možná prodeji prospělo hezké počasí zlepšující lidem náladu, určitě tím je i široké povědomí o této sbírce a její společenské uznání.

Více informací

Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem
06.05.2008 | Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem

Bouřkové mraky, které celý den pokrývaly brněnskou oblohu, se krátce po šesté večerní rozestupují a slétávající se ženštiny, ale i maminky, tatínci a děti mohou bezpečně přistát u ohniště 11. PS Vlci v Žabovřeskách. Je večer, noc 30. dubna, svátek všech čarodějnic. U Vlků se nás slétá téměř třicet – zejména členů a rodinných příslušníků z družinek „Oranžoví“ (mladší kluci) a „Zelené“ (velké holky). Sletu velí nejhrozivější čarodějka s pavoukem ve vlasech – Nikča.

Více informací

Fejeton - Jarní hemžení na Údolní
17.04.2008 | Fejeton - Jarní hemžení na Údolní

Až budete číst tyto řádky, bude už skoro po všem… Ne jako úplně po všem, ale po jaru na Údolní. Jaro a hemžení na Údolní totiž začíná už v lednu, kdy PVC Klubko zveřejní harmonogram kurzů a od té doby to v kanceláři žije víc než na dvorečku v trávě. Drnčí zprávy, zvoní telefony (ba i záznamník si sem-tam pípne), e-mailů nepočítaně. Jména, adresy, data narození. To všechno prohnat RISPem, prověřit správnost údajů a členství a zanést do správné tabulky v rozsáhlém excelovském souboru SKOLENI2008, aby garant Klubka mohl potom vystavit správný certifikát.

Více informací

13.04.2008 | Na opravdu dobrém táboře nechybí návštěvník ani parťáci!

Úspěšný projekt „Opravdu dobrý tábor“ se i letos dočkal svého pokračování. Jeho cílem je další zvýšení povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor, a ochrany práv spotřebitelů služeb rekreačního charakteru pro děti a mládež. Cílovou skupinu tvoří především rodiče dětí – budoucích účastníků táborů a pobytových akcí. Pro tento rok byl navíc „Opravdu dobrý tábor“ provázán i s projekty „Návštěvník“ a „Parťáci“. Co to vlastně všechno znamená?

Více informací

Za pár písmenek hodně parády
10.04.2008 | Za pár písmenek hodně parády

Na konci loňského roku jsme vyhlásili motivační program pro dopisovatele Aktualit, informačního měsíčníku JmKOP. Koho, proč a za co hledáme?

Více informací