Články

Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem
06.05.2008 | Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem

Bouřkové mraky, které celý den pokrývaly brněnskou oblohu, se krátce po šesté večerní rozestupují a slétávající se ženštiny, ale i maminky, tatínci a děti mohou bezpečně přistát u ohniště 11. PS Vlci v Žabovřeskách. Je večer, noc 30. dubna, svátek všech čarodějnic. U Vlků se nás slétá téměř třicet – zejména členů a rodinných příslušníků z družinek „Oranžoví“ (mladší kluci) a „Zelené“ (velké holky). Sletu velí nejhrozivější čarodějka s pavoukem ve vlasech – Nikča.

Více informací

Fejeton - Jarní hemžení na Údolní
17.04.2008 | Fejeton - Jarní hemžení na Údolní

Až budete číst tyto řádky, bude už skoro po všem… Ne jako úplně po všem, ale po jaru na Údolní. Jaro a hemžení na Údolní totiž začíná už v lednu, kdy PVC Klubko zveřejní harmonogram kurzů a od té doby to v kanceláři žije víc než na dvorečku v trávě. Drnčí zprávy, zvoní telefony (ba i záznamník si sem-tam pípne), e-mailů nepočítaně. Jména, adresy, data narození. To všechno prohnat RISPem, prověřit správnost údajů a členství a zanést do správné tabulky v rozsáhlém excelovském souboru SKOLENI2008, aby garant Klubka mohl potom vystavit správný certifikát.

Více informací

13.04.2008 | Na opravdu dobrém táboře nechybí návštěvník ani parťáci!

Úspěšný projekt „Opravdu dobrý tábor“ se i letos dočkal svého pokračování. Jeho cílem je další zvýšení povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor, a ochrany práv spotřebitelů služeb rekreačního charakteru pro děti a mládež. Cílovou skupinu tvoří především rodiče dětí – budoucích účastníků táborů a pobytových akcí. Pro tento rok byl navíc „Opravdu dobrý tábor“ provázán i s projekty „Návštěvník“ a „Parťáci“. Co to vlastně všechno znamená?

Více informací

Za pár písmenek hodně parády
10.04.2008 | Za pár písmenek hodně parády

Na konci loňského roku jsme vyhlásili motivační program pro dopisovatele Aktualit, informačního měsíčníku JmKOP. Koho, proč a za co hledáme?

Více informací

RUKUvRUCE
09.04.2008 | RUKUvRUCE

Komunikace a její výpadky jsou obvykle důsledkem většiny nefungujících spojení mezi lidmi. Ať už na základě různých sporů či „jen“ nefunkční vzájemné spolupráci. Pokud se snažíme komunikační bariéru překonat, je nutné postavit se k tomu druhému přímo a sdělit mu informace z očí do očí. Jen tak budeme moci jít společnou cestou ruku v ruce.

Více informací

SPTO Brno má nového náčelníka
04.04.2008 | SPTO Brno má nového náčelníka

Na 68. sněmu náčelníků brněnských PTO byl slavnostně zvolen nový náčelník SPTO Brno. Stává se jím Mgr. Luboš Horký, profesí učitel na ZŠ Chrlice.

Více informací