Články

Cože? Jaké klubovny?
20.03.2012 | Cože? Jaké klubovny?

Co že se to chystá? Prý to bude někdy v září… Týká se nás to? Asi ne, prý si to ústředí zařídí samo… Když máme dětí dost, tak to pro nás asi není.
Šuškanda je přirozená věc – a někdy i užitečná, pokud příliš neutíká od reality. Ale protože naším sdružením duní různé tam-tamy, pojďme si povědět, jak to s těmi „Otevřenými klubovnami„ vypadá. Celá akce, zaštítěná sloganem Dobrodružství na míru, má totiž slušně našlápnuto a byla by velká škoda ztratit dech ještě před startovní čárou.

Zkusme si společně vyjasnit odpovědi na několik základních otázek:

Více informací

Pionýr ještě existuje? To jsou nějací malí komunisti?
14.03.2012 | Pionýr ještě existuje? To jsou nějací malí komunisti?

Přestaňte blouznit a přijďte se podívat sami! Jistě to znáte, mluvit s některými lidmi o Pionýru je docela dobrodružství. Předsudků je pořád ještě dost a lidé se jich neradi vzdávají, protože díky nim mají ve věcech „jasno“. Napadá vás lepší odpověď takovým škarohlídům, než aby se přišli podívat sami? (Nejspíš napadá, ale přidržme se teď té slušnější varianty…)

Více informací

Dračí smyčka
01.03.2012 | Dračí smyčka

V sobotu 25. 2. 2012 se znovu po třech letech uskutečnila soutěž Zelené ligy Dračí smyčka. Tentokrát se konala u nás v Modřicích. Organizovali jsme ji my, Brabrouci, společně s Poutníky.

Více informací

14.02.2012 | Informace ze 4. jednání VV JmKRP, dne 26. 1. 2012

Zpráva o průběhu jednání VV - registrace, Aktuality, likvidace a sloučení, program výjezdního VV a další.

Více informací

Koncert děti dětem dospívá
05.02.2012 | Koncert děti dětem dospívá

Je to tak, právě dovršil 15 let! A to už je důvod k ohlédnutí. I když byl ale letošní ročník pojat trochu jako narozeninová oslava a vzpomínka na předchozí roky spolupráce občanského sdružení Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí, hlavními postavami programu byly opět děti – vystupující i tleskající a fandící v hledišti. V sobotu 4. 2. se jich sešlo přes patnáct stovek, takže ve Společenském sále Kongresového centra Praha bylo opravdu živo.

Více informací

Ledová, ale přesto veselá Praha
04.02.2012 | Ledová, ale přesto veselá Praha

Potkáváte po Praze skupinky dětí s povědomými modrými plackami připnutými všude možně? Přemýšlíte, kam a odkud jdou, co hledají? Přehlédnout je opravdu nejde, je jich tu totiž kolem deseti tisíc. Jsou to děti z Pionýra i z různých jiných sdružení, škol, dětských domovů, ale i jen tak s rodiči.
Jestli vám něco říká název Ledová Praha, tak už jste asi doma a tušíte, že děti mají po kapsách také modré kartičky, zvané „slevenky“, jež jim jako každý rok otevírají dveře mnoha pražských památek, zajímavostí, muzeí, výstav a podobně – někde zcela zdarma, jinde s výraznou slevou. Ledová Praha je zkrátka možnost využít prodloužený víkend nejen k hezkému výletu, ale něco se i dozvědět, zhlédnout a zažít.

Více informací