Články

Kurz Specifika práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami 2013
26.02.2014 | Kurz Specifika práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami 2013

Toto nové celodenní školení v nabídce PVC Klubko mělo premiéru v sobotu 19. října 2013. Bylo určeno zejména pro ty vedoucí, kteří již absolvovali kurzy (HVDT, KOV, Instruktorák) bez rozšíření o problematiku dětí se SVP. Tito vedoucí, kteří absolvováním tohoto školení lépe pochopí postavení těchto dětí v kolektivu, se pak budou moci se svým oddílem zapojit dále do projektu „Pojďme spolu“ a to tím, že budou buď vytvářet, nebo ověřovat modelové akce (schůzka, výlet, výprava).

Více informací

Kvalifikace oddílového vedoucího podzim 2013
26.02.2014 | Kvalifikace oddílového vedoucího podzim 2013

Podzimní běh kurzu pro vedoucí, kteří se chtějí dozvědět víc o tom, jak vést správně děti v oddíle, chtějí poznat stejně smýšlející vrstevníky z jiných oddílů, a kteří chtějí opět zažít nějakou akci, jenž bude připravená jen pro ně, se uskutečnil na konci října. Již podruhé ho měl na starost nově vzniklý lektorský tým vedený Uzlíkem (Petrou Stolařovou). I toto školení bylo financováno z Evropských fondů pod projektem „Pojďme spolu“ a nový tým se k úkolu vyškolit, a také pobavit zhruba 25 vedoucích ve věku 18-26 let postavil čelem.

Více informací

Kvalifikace instruktora podzim 2013
26.02.2014 | Kvalifikace instruktora podzim 2013

Podzimní běh Instruktorského kurzu byl rozdělen do dvou časových období. Již v říjnu se totiž účastníci sešli při odpoledním programu v Lanovém centru na Lesné. Společné aktivity začaly seznamovacími hrami, které následně přešly do lezeckého výcviku tak, aby všichni mohli absolvovat i místní vysoké překážky. V závěru prvního setkání pak byl budoucím instruktorům zadán domácí úkol, jehož splněním bylo podmíněno úspěšné dokončení celého kurzu.

Více informací

Hudební víkend v Divadle Za plotem republikové finále Dětské Porty a Melodie
24.02.2014 | Hudební víkend v Divadle Za plotem republikové finále Dětské Porty a Melodie

Jsou akce, které uspořádáte, dáte do jejich přípravy vše, co můžete a co umíte, a po jejich skončení jste totálně vyčerpaní, frustrovaní a říkáte si: „Už nikdy více! Mám já tohle zapotřebí?“ Jsou ale také akce, do kterých rovněž vložíte vše, jste po jejich skončení vyčerpaní, že se dáváte více jak týden dohromady, ale jste také neskutečně šťastní. Ten druhý případ, (naštěstí), byla pro nás (pro mne a mé kolegy z 96. PS Veselí Medvědi) dvě letošní republiková finále Pionýrského Sedmikvítku - Dětské Porty a Melodie.;

Více informací

VÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU PRO HENDIKEPOVANÉ DĚTI
04.02.2014 | VÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU PRO HENDIKEPOVANÉ DĚTI

Troufne si někdo uspořádat podobnou akci? Rádi poradíme.

Více informací

Děti hrají dětem již sedmnáct let
01.02.2014 | Děti hrají dětem již sedmnáct let

Kde se v Kongresovém centru Praha vzala více než tisícovka dětí? Kdo už slyšel o koncertu Děti dětem, ten nejspíš tuší. V sobotu 1. února, od 18 hodin, se tento tradiční koncert, pořádaný společně Pionýrem a Nadací Dětem 3. tisíciletí, konal už posedmnácté a jako obvykle bylo na co se koukat i co poslouchat. Zkrátka o zábavu bylo postaráno! Jak ale název napovídá, na tomto koncertu nejsou děti zdaleka jen v roli diváků – patří jim i jeviště! A pro mnohé z nich je vystoupení před tolika diváky zcela ojedinělým zážitkem.

Více informací