Články

Bamboška na Kulaťáku
02.06.2014 | Bamboška na Kulaťáku

Tak zase po roce jsme se sešli ve dnech 22.-25.5.2014 na Bambiriádě, která se koná pátým rokem v Dejvicích na Kulaťáku. Celkem se v naší expozici vystřídalo cca 40 dobrovolníků z 6 PS (45.PS Praha 6, 49.PS Kočovníci, 68.PS Lvíčata, 143.PS Jana Nerudy, 160.PS Vampoš a 188.PS T.O. Bobříci).

Více informací

Byli jsme šťastní ve Šťastné zemi
12.05.2014 | Byli jsme šťastní ve Šťastné zemi

Opakovaně jsme slýchávali chválu na rodinný areál v Radvánovicích nedaleko Trutnova, který nese tak příznačný název - Šťastná země, že nám to nedalo a rozhodli jsme se tam vyrazit na jednodenní víkendovou akci. A tak jsme se jednu květnovou sobotu sešli brzy po ránu na jaroměřském nádraží a ve středně velkém počtu (24 oddíláků) jsme vyrazili mašinkou směr Hrubá Skála. Na cestování jsme zvyklí a nečiní nám žádný problém, umíme přestupovat a pokud nám to občas vedoucí připomenou, pustíme sednout i starší cestující.

Více informací

Kamínka zahřála přes 260 pionýrů
02.05.2014 | Kamínka zahřála přes 260 pionýrů

Poslední dubnový víkend (25. – 27. 4.) se v populaci Kladna dočasně prudce zvýšila koncentrace pionýrského genu. Přes 260 vedoucích a instruktorů, zkrátka našich dobrovolníků (a také pár jejich dětí) se sešlo na tradiční pionýrské akci Kamínka. Že snad nevíte, o co jde? Kamínka jsou akce značně všestranná – nabízí vzdělávání, výměnu zkušeností, diskuzní skupiny, sportovní i ryze zábavné aktivity, setkání se starými příteli i nacházení nových a mnoho mnoho dalšího… Jaký byl letošní ročník v očích účastníků?

Více informací

Kdo si hraje, nezlobí...?
22.04.2014 | Kdo si hraje, nezlobí...?

No jo, ale my už jsme v oddíle ti staří a místo nás si hrají jiní. My chystáme hry pro naše děti, ale nikdo už nechystá hry pro nás. Doby plné pohody, bezstarostnosti a her jsou pryč... Takže to je jako konec? Game Over...?

Více informací

Pionýrští vedoucí se školili na tábor
18.04.2014 | Pionýrští vedoucí se školili na tábor

Druhý březnový víkend trávili pionýrští vedoucí z Jihomoravského kraje školením. Nejednalo se však o tradiční kurz, které spíše připomíná školu, nýbrž o výměnu zkušeností, navazování kontaktů a získávání praktických rad a tipů, jak vést dětský tábor. Jednotliví lektoři byli odborníci s mnohaletou praxí, kteří bez mrknutí oka uměli odpovědět na všetečné otázky budoucích hlavních vedoucích táborů.

Více informací