Články

Postaveno - čeká se na táborníky To nebyl oběd, to byla štafeta Ani případný déšť činnost neohrozí Osvěžení v letním dni Táborový oheň na chvíli osiří... ale přijedou další

19.07.2018 | Léto letí

Tak je to vždycky: nejdříve je vyhlížíme a připravujeme se na ně… a šup. Najednou se skoro ani neohlédneme a jsou pryč – aneb prvních 123 táborů pomalu končí, tak se na ně podívejme v číslech.

Pionýrské skupiny během letošního léta plánují zorganizovat přes čtyři stovky táborů. V prvních čtrnácti dnech jich je 123! Ani jsme se nenadáli a druhý týden prázdnin pomalu končí a s ním i naše první tábory. Za zdůraznění stojí: nejvíc jich pořádají pionýrské skupiny z Prahy - 23 a nejvíce jich najdete v Kraji Vysočina - 20. Jeden z početně největších organizuje PS Hrádek pro 125 účastníků.  (všechny údaje k prvnímu běhu)

Jen na okraj – táborům předcházelo jejich stavění, a z naší rychlé ankety vyplynulo, že pionýrští dobrovolníci stráví přípravou tábořiště asi 55 hodin a využijí k tomu 50 rukou (tedy 25 lidí). Minutové video PS Ptáčata zachycuje ono mávnutí kouzelným proutkem, kdy na prázdné louce „najednou“ stojí tábor.

Zpět