Články

Brněnští pionýři se utkali v ringobalu

27.02.2019 | Brněnští pionýři se utkali v ringobalu

V sobotu 23. 2. 2019 proběhla již druhá akce SPTO (sdružení pionýrských tábornických oddílů) tohoto školního roku. Jednalo se o naprosto novou soutěž, která dostala název Ringobal. Celou akci připravili vedoucí z 21. PTO Hády. Soutěž proběhla na gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše v Brně. Nakonec se zúčastnilo přesně 300 dětí, což je téměř dvojnásobek našich původních odhadů, přesto se všechno krásně stihlo ve stanoveném čase.

Sešli jsme se už po sedmé hodině ráno, abychom stihli upravit rozměry hřišť v tělocvičnách a zajistit registrační prostor. Na pomoc nám přijeli i všichni rozhodčí a od půl osmé začaly dojíždět i oddíly s dětmi. První zápasy proběhly krátce po osmé hodině. Pro děti, které své zápasy dohrály brzy, byl v jedné ze tříd nachystaný doprovodný program. Na lavicích ležely rozmístěné karty s hlavolamy a sirky, kterými se úkoly plnily.

O co vlastně v ringobale jde?

Týmy jsou na hru rozděleny do skupin po čtyřech hráčích, tři jsou v poli a jeden na postu brankáře. Brankář drží dřevěnou tyč a pohybuje se po prostoru 1x1 m. Úkolem hráčů je navléct ringo na tyč svého brankáře. Druhý tým jim v tom ale samozřejmě brání. Kdykoliv ringo spadne na zem, získává ho druhý tým. Každá věková kategorie má jinou velikost hřiště, ale počet hráčů zůstává stejný. Cílem hry je naházet co nejvíc branek a zabránit druhému týmu, aby se trefil.

Konečné vyhlášení proběhlo ještě před půl pátou odpoledne a v pět už byli všichni na cestě domů. I přes drobné komplikace se nakonec celý den vydařil.

Zpět