Články

17.06.2014 | Brněnští pionýři znovu spolu

Rok se s rokem sešel a děti i vedoucí brněnských pionýrských oddílů se znovu vydali na sraz, který pořádal oddíl 64. PTO Lorien. K rybníku Řeka se vydalo na 200 účastníků, kteří si užili sportovní víkend.

V sobotu se závodilo na osmi malých hřištích v přehazované a ringu, vedle se pak střetly týmy ve hře pétanque. V každé z prvních dvou disciplín se účastnilo více než třicet týmů. Počasí jim přálo, rtuť teploměru přesáhla rychle 30°C, proto blízkost rybníku byla více než příjemná. Všechny oddíly využily možnosti koupání a tak se dovádělo nejen na suchu, ale i ve vodě. Mnozí si tak odnesli nejen unavené svaly, ale i hnědou (někdy i červenou) pokožku. Po skončení turnajů se však ve sportování pokračovalo, na večerní program Lorien nachystal zábavné tanečky pro malé i velké a soutěže o drobné ceny.
Další den se konal slavnostní nástup, představili se noví instruktoři, vyhlásily se dodatečně výsledky ze Setonova závodu, kategorie rádci-dívky a odměnili se výherci z turnajů předešlého dne. Ceny dostaly i oddíly, které se umístily v první sedmičce Zelené ligy. Pak už jen zbývalo pořádně uklidit tábořiště a vydat se zpátky směrem do Brna.

Zpět