Články

Úvodní novinky

RESET Pionýra
16.06.2015 | RESET Pionýra

Je to tak, i Pionýr potřebuje jednou za čas RESET, obzvlášť takový, jaký proběhl o víkendu 12. – 14. 6. v pražském kempu Džbán. Za slovem RESET se totiž neskrývá jen vypnutí a zapnutí s nadějí, že „to“ bude zase fungovat, ale také REpublikové SETkání pionýrů. Letos bylo součástí oslav 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, i proto k němu byly připojeny další doprovodné programy, o tom ale dále.

Více informací

Děkujeme!
21.05.2015 | Děkujeme!

Uběhl týden od Českého dne proti rakovině a během tohoto týdne se u nás scházejí fotky a zprávy z různých koutů republiky, ze kterých se dozvídáme, jak se komu dařilo. A čísla jsou místy opravdu úctyhodná.

Více informací

Kamínka 2015 – parádní oslava „narozenin“
21.04.2015 | Kamínka 2015 – parádní oslava „narozenin“

Tentokrát jsme se na naší pionýrské neformální vzdělávací akci sešli v Plzni. Téměř 300 účastníků v pátek oslavovalo - jednak 25. narozeniny Pionýra a jednak fakt, že je letos hostitelské město Evropským hlavním městem kultury. Mezi gratulanty nechyběli ředitel hostitelské školy Martin Prokop, náměstek plzeňského primátora Martin Baxa a krajský radní pro životní prostředí Václav Štekl. Není náhodou, že jsou všichni tři původním povoláním učitelé – moc dobře tedy vědí, o co při naší práci s dětmi jde. Ti všichni se připojili k naší dvojité oslavě, která byla víc než důstojná - zatančili jsme si, nechyběly párty čepičky a také obrovský dort! Sladká tečka se dostala na všechny.

Více informací

31.03.2015 | Nepropadejte panice!

Tahle klíčová poučka ze Stopařova průvodce po galaxii je platná v mnoha situacích a zdála se nám případná i pro současnou debatu vzedmutou kolem novely Zákona o veřejném zdraví (z. č. 258/2000 Sb.). Ta je pochopitelně zásadní i pro Pionýr, protože se dotýká mnoha našich aktivit. Abychom získali informace přímo od zdroje, obrátili jsme se na náměstka ministra zdravotnictví a hlavního hygienika ČR MUDr. Vladimíra Valentu, Ph.D. a požádali ho o rozhovor. Odezva byla až překvapivě rychlá a vstřícná a na straně pana náměstka byla znát i radost, že má prostor pro poklidné vysvětlení celé věci, na které v mediálních přestřelkách bývá čas jen výjimečně. Možná i proto se rozpovídal již po úvodním oslovení, ještě jsem se vlastně ani nezačal ptát…

Více informací

Sami o sobě 2014 - výsledky soutěže
17.03.2015 | Sami o sobě 2014 - výsledky soutěže

Do letošního ročníku pionýrské propagační soutěže se přihlásilo 19 pionýrských skupin a KOP, nejvíce účastníků (13) bylo znovu v kategorii C - webových prezentací a také A – zprávy uveřejněné v médiích.

Více informací

Nabitý víkend
02.02.2015 | Nabitý víkend

Od pátku 30. ledna do neděle 1. února bylo v pionýrských vodách opravdu živo. Máme za sebou totiž dvě hodně povedené akce – 18. ročník koncertu Děti dětem a 15. ročník Ledové Prahy.

Více informací

<< Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 13 19 25 Následující >>