Články

Úvodní novinky

Pionýrské rokování
13.11.2015 | Pionýrské rokování

Během nadcházejícího víkendu – 14. – 15. 11. – se v Mladé Boleslavi (v ZŠ a MŠ Jilemnického) setká různorodá skupina více než dvou stovek lidí. Tito lidé jsou z mnoha různých míst České republiky, jsou odlišného věku, mají mnoho rozličných zálib, ale jedno mají společné – všichni jsou pionýři.

Více informací

V Bohnicích bylo veselo!
19.10.2015 | V Bohnicích bylo veselo!

V Divadle Za plotem, které sídlí v areálu pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích, se dnes (17. 10.) sešla skupina lidí, o kterých si možná mnozí, že jsou blázni a právem sem patří. Jsou to lidí, kteří v uplynulých 25 letech vložili nezměrné množství dobrovolné práce do Pionýra a jeho činnosti, ať už jde o oddílové schůzky či velké projekty a republikové soutěže.

Více informací

Pionýři v Parlamentu
16.10.2015 | Pionýři v Parlamentu

V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Mezi hosty byli převážně mladí dobrovolníci pracující přímo s dětmi v oddílech a klubech. Již během uvítání pan předseda všem poděkoval a vyjádřil své uznání práci pro děti.

Více informací

72 (pionýrských) hodin
13.10.2015 | 72 (pionýrských) hodin

Pionýři se jako v předchozích letech zapojili do dobrovolnického projektu 72 hodin, který v ČR organizuje Česká rada dětí a mládeže. Jeho podstatou je naplnit určené tři dny (letos to bylo 8. – 11. října) dobrovolnými aktivitami, které pomohou okolí a lidem v něm – letošní motto znělo „Zasaď strom třeba se starostou…“

Více informací

14.09.2015 | Projekt 72 hodin!

je jedním z těch, které pionýři – jako členská organizace České rady dětí a mládeže – rádi užívají, neboť je jim blízký. Vloni se jich do něj zapojilo v 11 projektech 461. Letos se jedná o tři dny (8. - 11. října 2015) naplněné dobrovolnickými aktivitami, které se u nás, v ČR, konají již po čtvrté. Kdykoliv během těchto 72 hodin a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Více informací

S Pionýrem jezdí na tábory čím dál více dětí
24.06.2015 | S Pionýrem jezdí na tábory čím dál více dětí

Tradice pionýrských táborů sahá tak daleko, že samotný pojem „pionýrský tábor“ nebo „pionýrák“ je často používán pro tábory obecně. V posledních letech Pionýr pořádá vždy kolem 400 letních táborů (letos konkrétně 393), které přitahují víc a víc dětí. Vloni na ně vyrazilo o tisícovku dětí víc než v roce 2013. Zjevně nešlo o náhodu, protože jich dále přibývá – letos o další tři stovky. Celkem je hlášeno 21 985 účastníků, z toho 16 774 dětí. O jedno dítě se zvedl průměrný počet účastníků na jednom táboře – letos je to 43.

Více informací