Články

Úvodní novinky

K dvanácti milionům proti rakovině dnes přidá Pionýr další!
11.05.2016 | K dvanácti milionům proti rakovině dnes přidá Pionýr další!

Dnes, 11. května 2016, se ulice našich měst opět zaplnily žlutými kvítky, které prodávají za symbolickou dvacetikorunu dobrovolníci pomáhající při sbírce Český den proti rakovině. Ta je patrně největší a nejstarší sbírkovou akcí v ČR organizovanou Ligou proti rakovině a léta s ní spolupracuje i Pionýr.

Více informací

Proč čekat? Najděte svůj dobrý tábor!
28.04.2016 | Proč čekat? Najděte svůj dobrý tábor!

Ať si počasí nebo kalendář říká, co chce, letní prázdniny jsou už opravdu blízko – obzvlášť pokud chcete, aby vaše děti část z nich strávily na letním táboře, který bude opravdu dobrý. Naštěstí nejste na hledání sami. Pomocnou ruku nabízí projekt Opravdu dobrý tábor, který spolek Pionýr odstartoval už před dvanácti lety. Ten přináší e-mailovou (opravdu@dobrytabor.cz) a telefonickou (222 247 529) poradnu a také webové stránky www.dobrytabor.cz, kde najdete mnoho rad a užitečných informací i nabídku míst na táborech pořádaných v Pionýru. Na řadě z nich bude letos pro děti připraven doprovodný program od BESIPu.

Více informací

Pionýři ze všech krajů zamířili do Brna
21.04.2016 | Pionýři ze všech krajů zamířili do Brna

Pionýrští vedoucí a instruktoři ze všech krajů se minulý víkend zúčastnili vzdělávací akce Kamínek. Navzájem si vyměňovali zkušenosti formou diskuzí i praktických ukázek činnosti. Mimo jiné zde diskutovali o vlastní činnosti spolku, aby zde načerpali nové informace a energii.

Více informací

V Brně jezdí Pionýrská šalina
06.04.2016 | V Brně jezdí Pionýrská šalina

Od úterý 5. dubna se můžete svézt galerijní šalinou v Brně, která je tento měsíc věnovaná ukázce činnosti Pionýra.

Více informací

Díky!
29.03.2016 | Díky!

V úterý 29. 3. byly v prostorách Senátu PČR předávány medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ocenění byli především z oblasti školství, ale pět medailí bylo uděleno i pionýrským dobrovolníkům!

Více informací

Ledová Praha pošestnácté – rekord překonán?
11.02.2016 | Ledová Praha pošestnácté – rekord překonán?

Je to tak, ve dnech 29. až 31. ledna proběhl už 16. ročník největší otevřené akce Pionýra, kterou spolu s ním pořádá i Nadace Dětem 3. tisíciletí. Základní myšlenka Ledové Prahy se za ty roky nezměnila, pořád nabízí nejen vám, pionýrům, ale i dětem z jiných spolků, školním třídám, dětským domovům i rodinám s dětmi možnost navštívit během pololetních prázdnin zdarma nebo s velkou slevou řadu pražských muzeí, historických památek a dalších zajímavostí a pamětihodností.

Více informací