Články

Úvodní novinky

Pionýr vyhrál ve výběrovém řízení
06.10.2010 | Pionýr vyhrál ve výběrovém řízení

Bohužel ale nejde o veřejnou zakázku za stamiliony, ale „jen“ o vzdělávání. Pionýr uspěl ve výběrovém řízení, které bylo vyhlášeno jako součást projektu Klíče pro život Národním institutem dětí a mládeže MŠMT. Šlo o nabídky zabezpečení kursů pro vzdělávací programy v oblasti neformálního vzdělávání. Pionýr se ucházel například o oblast Ekonom NNO, včetně systému účetnictví, Pionýrské vzdělávací centrum 01 POP o obor Lektor vzdělávacích aktivit.

Více informací

Čtrnáctý Květinový den
13.05.2010 | Čtrnáctý Květinový den

Každoročně se jeden květnový den na první pohled odlišuje od ostatních. Květy nepučí jen v trávě či na stromech, ale také na košilích, čepicích, kabátech… Jsou to symbolické květy měsíčku lékařského, jejichž zakoupením (minimální cena je dvacet korun, ale mnozí dají i více) lidé přispívají na boj s rakovinou – ať už ve formě prevence, výzkumu, nebo pomoci nemocným.

Více informací

Opravdu dobrý tábor 2010
19.04.2010 | Opravdu dobrý tábor 2010

Opět se blíží doba, kdy mnoho rodičů spolu se svými dětmi hledá vhodné letní tábory. Jak se ale v nabídce zorientovat? Podle čeho vybírat, na co se zaměřit, kdy zpozornit a požadovat další informace? Jak poznat ten správný tábor?
S těmito otázkami již šestým rokem pomáhá zájemcům informační kampaň Opravdu dobrý tábor, kterou organizuje občanské sdružení Pionýr. Pro letošní rok byla odstartována tradičně tiskovou konferencí 14. dubna.

Více informací

Pionýr na Ulici
12.04.2010 | Pionýr na Ulici

Ne, nebojte se, nejsme bez střechy nad hlavou. Začalo to jedním dílem seriálu Ulice (TV Nova), kde v jednom dialogu zazněla věta, že pionýři už přece neexistují. Pionýři to nesli nelibě a mnoho z nich na to reagovalo různými dopisy a dotazy směřovanými k vedení TV Nova i tvůrčímu týmu seriálu Ulice. Reakcí od členů i z ústředí bylo tolik, že na to nakonec Nova zareagovala a nabídla nám, že skupinka zájemců si může přijít prohlédnout ateliéry, kde seriál Ulice vzniká, podívat se do míst, která někteří znají z televize.

Více informací

EVC Švýcárna prosí spřátelené duše  o podporu a pomoc
11.02.2010 | EVC Švýcárna prosí spřátelené duše o podporu a pomoc

Od 1. do 28. února 2010 soutěží objekt Ekologického volnočasového centra Švýcárna (CHKO Moravský kras) ve správě Základního Článku Hnutí Brontosaurus Modrý kámen, o titul „Nejlépe opravená kulturní památka JMK v roce 2009“.

Více informací

Dětem třináctka nevadí
01.02.2010 | Dětem třináctka nevadí

Kdo věří, že třináctka nosí neštěstí, měl by být v sobotu 30. ledna 2010 v Kongresovém centru Praha a viděl by, že na třináctém ročníku koncertu Děti dětem byla možná tréma před vstupem na velké pódium, ale rozhodně ne neštěstí, natož nuda.

Více informací