Články

Akce a soutěže

Pio Trio - Pionýrský trojboj
21.02.2017 | Pio Trio - Pionýrský trojboj

Přibližně dvě stovky dětí z brněnských pionýrských oddílů se sešly druhou únorovou sobotu na Lesné, aby změřily síly ve třech disciplínách. Šlo o novou soutěž Zelené ligy s názvem PioTrio, kterou pro ostatní připravili vedoucí z oddílů 111. PTO Vinohrady a 2. PTO Poutníci.

Více informací

Instruktorák podzim 2016
22.11.2016 | Instruktorák podzim 2016

Letošní podzimní kurz Instruktoráku byl v mlze a počasí nám nepřálo. To bylo ale asi jediné, co nevyšlo. Účastníků bylo dost a i za na poslední chvíli odhlášené jsme měli náhradníky.

Více informací

GastroChef - kurz pro oddílové kuchaře
10.11.2016 | GastroChef - kurz pro oddílové kuchaře

... Proč má můj malinový pudink vždycky příchuť "kakaa"? Dá se z těstovin vyrobit tavený sýr? Proč po mě nikdo nechce umývat na táboře hrnce? Dá se uvařit na výletě za 25 Kč na den? Proč dětem nechutná můj oblíbený recept - tradiční islandská vařená ovčí hlava? Jak chutná hummus? Kde je víc masa - v mase nebo v masové konzervě? Co váží víc - kilo těstovin nebo kilo rýže? Má pravdu Láďa Hruška? ...

Více informací

Za Psem 8. 10. 2016
25.10.2016 | Za Psem 8. 10. 2016

Po dlouhých čtyřech letech se na scéně SPTO objevil zase PES. Tedy lépe řečeno šifrovací hra Za psem – první soutěž v aktuálním ročníku Zelené ligy. Její čtvrtý běh, organizovaný 63. PTO Phoenix ve spolupráci s 2. PTO Poutníky, přilákal na start v Kynologickém klubu Zetor v Líšni 267 dětí z 16 oddílů. V minulosti, kdy soutěžící pátrali po uneseném psu, hledali elixír mládí, kde je pes zakopán anebo zjišťovali, kdy se vlastně ten náš pionýrský pes narodil, přišla na řadu detektivní zápletka. Přijít na kloub zmizení obojku posázeného diamanty ze psího cvičiště věru nebylo jen tak. Stop se sice objevilo na místě činu plno, ale podezřelých však bylo ještě více.

Více informací

Za psem 8. 10. 2016
20.09.2016 | Za psem 8. 10. 2016

V sobotu 8. 10. proběhne šifrovací soutěž Za psem, ve které si mohou děti i instruktoři ve tří až čtyřčlenných hlídkách ověřit své šifrovací znalosti.

Více informací

Fotosoutěž Jihomoravského Pionýra 2016
31.05.2016 | Fotosoutěž Jihomoravského Pionýra 2016

„Focení je báječný způsob pro komunikaci a je to skutečně univerzální jazyk.“
„Jaký užitek má hloubka ostrosti, když chybí odpovídající hloubka pocitů.“
„Když fotíte, zkuste se otočit, nejlepší fotografie se může skrývat právě za vámi.“

A takových užitečných rad je celá spousta, nakonec je to ale na vás, co držíte přístroj v ruce. Dejte si čas, nespěchejte, klidně si sedněte nebo lehněte… zkrátka dívejte se kolem sebe. Nakonec i dobře vybírejte a upravujte drobné nedostatky.

Těšíme se na vaše zážitky!

Více informací