Články

Akce a soutěže

Aprílový Zamilec 2008 aneb „bez práce nejsou koláče“
27.05.2008 | Aprílový Zamilec 2008 aneb „bez práce nejsou koláče“

Stalo se už tradicí, že se jednou ročně vydají pionýři z Brna-Řečkovic pomáhat přírodě - vždy jednou za dva roky se zapojují do akce "PTO čistí Moravský Kras", v sudých letech pak pomáhají "doma", tedy v Řečkovicích. I letos byl termín velké brigády naplánován aprílově na 6. dubna a díky nádhernému počasí se sešlo více než 50 malých i velkých pracovníků, členů a přátel PS Pionýr Řečkovice.

Více informací

RUKUvRUCE
09.04.2008 | RUKUvRUCE

Komunikace a její výpadky jsou obvykle důsledkem většiny nefungujících spojení mezi lidmi. Ať už na základě různých sporů či „jen“ nefunkční vzájemné spolupráci. Pokud se snažíme komunikační bariéru překonat, je nutné postavit se k tomu druhému přímo a sdělit mu informace z očí do očí. Jen tak budeme moci jít společnou cestou ruku v ruce.

Více informací

Fotosoutěž 2008
11.03.2008 | Fotosoutěž 2008

Výkonný výbor JmKOP vyhlašuje další ročník krajské fotosoutěže! Letošními tématy jsou opět: "Děti na táboře", "Děti na výletě" a "Děti v klubovně".

Více informací

Vítání nového roku pro hendikepované děti
13.02.2008 | Vítání nového roku pro hendikepované děti

Stává se to již zavedenou tradicí. Vždy v polovině ledna, letos již posedmé, pořádá PS Boskovice zábavné odpoledne pro postižené děti. Účastní se ho děti z dětských domovů, stacionářů a ústavů sociální péče z blízkého i širokého okolí. Tradičně k nám jezdí kluci a holky z Dětského domova Hodonín, ústavů Kociánka a Tereza Brno, z Předklášteří, Petrovic či Blanska. Prostřednictvím sociálního odboru zveme i děti v péči rodičů. Ve čtvrtek 10. ledna se tak zaplnil bezbariérový sál boskovického Skleníku více než stovkou našich hostů.

Více informací

22.BURZA NÁPADŮ K LETNÍ ČINNOSTI
04.02.2008 | 22.BURZA NÁPADŮ K LETNÍ ČINNOSTI

Letošní Burza nápadů bude v podobném duchu jako ta loňská. Bude opět zaměřená na konkrétní téma, které se všech týká, ale doufají, že jen teoreticky. Jedná se o „Katastrofy na táboře“. Konat se bude v neděli 9.3.2008, v SVČ Lužánky v Brně.

Více informací

Oddíly PTO soutěžily ve vodním pólu
26.01.2008 | Oddíly PTO soutěžily ve vodním pólu

V sobotu 19. ledna 2008 proběhla soutěž mezi brněnskými oddíly sdružení PTO nazvaná Vlčí pólo. Téměř dvě stovky dětí soutěžily ve vodním pólu na ZŠ Jasanová v Jundrově. Akce proběhla v rámci Zelené ligy a organizoval ji 17. PTO Vlci.

Více informací