Články

Oddílové

Expedice Slovinsko 2008 (akce pro rodiny s dětmi)
08.09.2008 | Expedice Slovinsko 2008 (akce pro rodiny s dětmi)

To takhle sedíme 27. června 2007 s Ďoubalíkem v autobusu a uháníme k Vyššímu Brodu. Za námi sedí účastníci akce Rodinka - Vltava, taťka Bulík zpívá s prckama s kytarou. Nálada je výborná a my už teď tušíme, že nás to bude moc bavit, že to bude super akce a že bude mít úspěch... A tak začínáme dumat, co podnikneme s Rodinkou příští rok :-) Přiznávám, trochu předčasně, ale naše nejlepší nápady vznikly vždycky nějak ulítle...

Více informací

Místo dopisu ...
31.07.2008 | Místo dopisu ...

Milá maminko, tatínku, sestřičko, bráško a vůbec všichni ...

Chci vám napsat, jak se mám tady na táboře. V kmeni Mohawk je nás 14 indiánů a k tomu máme 3 náčelníky: náčelník-stařešina Hanča a dva mladí náčelníci Kačka a Lukin. Indiánská jména jsme si zatím nedali, ale třeba to ještě doženeme. Je nás 10 holek a 4 kluci - Martin spí v indiánském obydlí s Ondrou, Jirka s Honzíkem, Hanka s Nikčou, Terka s Kájou (to je holka :-), Markétka s Peťou, Kamča s Mirčou a Šárka s Romčou. A to už nás znáte všechny. Ve stanu máme dvě postele, poličku a kapsář na drobné věci (hygienu, hrnek, knížku...), pod postelí mám poskládané boty, kufr s oblečením a krabici na další věci. Jo a ještě mám šňůru na ručník. Uklízení už jsme se docela naučili, jenom občas nemůžu najít hrnek, lžičku nebo hřebínek :-)

Více informací

Táborníci z roků sedmdesátých
15.07.2008 | Táborníci z roků sedmdesátých

Měli jsme klubovnu pod brněnskou Kraví horou, na rohu Úvozu, oficiálně jsme se jmenovali Pionýrská skupina ID Papanina a byli jsme pravými táborníky se vším všudy, doma jsme říkali: „jdu do Táborníka“. Vázali jsme uzly, učili se morseovku, hráli hry v klubovně a hlavně jsme každý pátek odpoledne vyrazili na výlet a vraceli se až v neděli večer, unavení, zaprášení, ale šťastní.

Více informací

Velikonoční slet strašidel na Svojanově
27.05.2008 | Velikonoční slet strašidel na Svojanově

Ze života 10.PTO Severka.
„Jednou za sto let se slétají strašidla na hrad Svojanov, aby zvolila svého vládce na příštích sto let.“ Tak zněl úvod víkendové hry, při které na zmíněný hrad vyrazil náš 10.pionýrský tábornický oddíl Severka a ze všech účastníků se rázem stali strašidláci. Nejprve bylo nutno se rozhodnout - do jaké skupiny strašidel patřím a jakým strašidlem chci být? Všichni podle svého zájmu museli absolvovat výběrové řízení, splnit nějaký úkol, který ověřil jejich schopnosti k dané roli. Pak si ještě vybrali nebo vymysleli jméno a na Svojanově se nám nakonec sešli:

Více informací

„Pionýři na koštěti“
15.05.2008 | „Pionýři na koštěti“

V Lysicích se v sobotu 26. dubna konal již 4. ročník turistického pochodu přírodním parkem Lysicko pod názvem „Slet čarodějnic“. Pochod pořádal Výbor rodičovského sdružení při ZŠ Lysice spolu s nově vzniklou Pionýrskou skupinou Lysice, která tak využila příležitosti představit se občanům. Měli jsme tak jedinečnou možnost prezentace, jak samotné pionýrské skupiny, tak jejích plánů do následujících měsíců. Bylo například možné získat informace o nejbližších akcích a také o chystaném letním táboře.

Více informací

Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem
06.05.2008 | Reportáž - Čarodějnické hukání pod Palačákem

Bouřkové mraky, které celý den pokrývaly brněnskou oblohu, se krátce po šesté večerní rozestupují a slétávající se ženštiny, ale i maminky, tatínci a děti mohou bezpečně přistát u ohniště 11. PS Vlci v Žabovřeskách. Je večer, noc 30. dubna, svátek všech čarodějnic. U Vlků se nás slétá téměř třicet – zejména členů a rodinných příslušníků z družinek „Oranžoví“ (mladší kluci) a „Zelené“ (velké holky). Sletu velí nejhrozivější čarodějka s pavoukem ve vlasech – Nikča.

Více informací