Články

Oddílové

Děti ze Severky uklízely Bohunice
17.10.2016 | Děti ze Severky uklízely Bohunice

Parta sedmi dětí a dvou vedoucích se v sobotu 15.10. vydala sbírat odpadky po trase naučné stezky v Brně Bohunicích. Místní pionýrský oddíl se tak jako spousta dalších oddílů i jiných mládežnických skupin v celé České republice zapojil do dobrovolnického projektu 72 hodin, který si klade za cíl především zapojovat mladé lidi do aktivit, které jsou prospěšné pro okolí a společnost.

Více informací

Zářijovka Kulturní Historie
13.09.2016 | Zářijovka Kulturní Historie

Oddíl 26. PTO Kulturní historie se o víkendu 9. - 11. 9. vydal na první výpravu, tentokrát do Břeclavi. Co tam zažili zjistíte v článku.

Více informací

Pohádka o rekolaudaci klubovny
11.10.2009 | Pohádka o rekolaudaci klubovny

Držím v ruce potištěný papír. Zdánlivě obyčejný papír, jakýsi dokument, který však pro naši pionýrskou skupinu znamená dovršení jednoho snu a výsledek několikaletého úsilí. Na tom dokumentu jsou slova jako "rozhodl o změně užívání stavby... na klubovnu pionýrské skupiny...", za kterými se skrývá plno zážitků a zkušeností, o které se s vámi dnes chci podělit...

Více informací

Živý suvenýr z tábora
29.09.2009 | Živý suvenýr z tábora

Zábavný letní příběh si z LT Skavsko 2009 přivezl oddíl Stezka 90. TSP z Brna. Vedoucí Saša Tomancová ho povyprávěla známým prostřednictvím e-mailu a protože stojí opravdu za to, předáváme ho s jejím svolením dál.

Více informací

Adršpašské písky
06.12.2008 | Adršpašské písky

aneb jak jsme jeli do Polska.

Letos jsme se poměrně jednoznačně shodli, že na podzimní prázdniny vyrazíme někam do daleka, no alespoň na naše obvyklé poměry. Rozhodnutí padlo na základnu Vižňov, asi kilometr od Polských hranic, zhruba mezi Broumovem a Adršpachem. („Adršpašské písky“ je slangový horolezecký název pro lezecký terén tvořený pískovcem.) Kromě drobných komplikací se sháněním busu (zkoušeli jsme nového dopravce) se příprava výpravy povedla na výbornou a tak jsme mohli 24. října vyrazit v počtu 45 účastníků najatým autobusem směr Vižňov.

Více informací

Výstava 14. TSP ZS 'PCV'
15.10.2008 | Výstava 14. TSP ZS 'PCV'

14. tábornická skupina Pionýra Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“ si Tě dovoluje pozvat na výstavy přichystané k příležitosti 55. výročí svého založení.

Více informací

<< Předchozí 1 2 3 Následující >>