JmKOP - Instruktorák jaro 2024

Datum:2. - 5.5.2024
Místo konání:Místo bude doplněno, pro účastníky zatím tajné, rodičům bude oznámeno na vyžádání.
Popis akce:

KURZ SE SKLÁDÁ Z NĚKOLIKA ČÁSTÍ:

• setkání v Brně v středu 1. 5. 2024 9.00 - 16.00 hodin
  • prodlouženého víkendu - čtvrtek 2. 5. 2024 (odjezd kolem 16 hodiny) - neděle 5. 5. 2024 (návrat kolem 18 hodiny)

Kurz obsahuje informace o práci instruktora v oddíle, hry a aktivity, které vedou k motivaci účastníka pracovat v neziskové organizaci s dětmi. Kurz je prvním a základním seznámením s pedagogikou, psychologií, organizací schůzek, propagací, bezpečností práce s dětmi, první pomocí, hospodařením v oddíle, komunikaci s dětmi a rodiči a dal. Kurz je také místem seznámení účastníků s jinými začínajícími instruktory. Tyto kontakty umožňují vzájemnou výměnu zkušeností, poznání jiných vzorů a zahájení spolupráce mezi oddíly.

Kurz má 25 míst, ale je možné se přihlásit i jako náhradník, pro případ uvolnění místa.

PODMÍNKY:

- členové spolku mají přednost (platí registrace v RISP)
- 15 let
- předpoklad práce v oddíle jako instruktor v tomto, či příštím školním roce
- včasné zaplacení účastnického poplatku
- účast na všech částech kurzu
- vypracování domácího samostatného úkol - zadání níže
- maximálně 2 lidé z jednoho oddílu. V případě přihlášení více účastníků z jednoho oddílu bude osloven hlavní vedoucí oddílu o preferenci, koho vzít.

Podmínky možno konzultovat a ve výjimečných případech pozměnit (např. při nízkém počtu přihlášených). ORGANIZÁTOŘI SI VYHRAZUJÍ TRVAT NA PODMÍNKÁCH.

DOMÁCÍ SAMOSTATNÝ ÚKOL:

Podmínkou kurzu je navštívení schůzky jiného oddílu a vypracování jejího hodnocení. Schůzku popište dle osnovy, kterou najdete níže. Návštěvy si domlouvejte sami, či po dohodě s vašimi vedoucími. Zamyslete se nad všemi body, i když vám přijdou podobné. Zprávu budete členit do bodů a jednotlivé body hodnotit. Na "návštěvě" můžete pomáhat s programem, či se zapojit dle domluvy s vedoucím oddílu nebo tím, kdo vede schůzku. Předem se domluvte na návštěvě - telefonicky, mailem - ale "nepřepadejte" bez upozornění. Na jednom programu (schůzce) můžete být pouze dva lidé z jednoho oddílu. Zprávu vypracujte elektronicky a zašlete nejpozději v pátek 19. 4. 2024 na adresu Sými Šperkové: sima.sperkova@gmail.com.

V případě, že nebudete moci kurz absolvovat v daném termínu a jste již přihlášeni, odhlaste se prosím, co nejdříve, ať mají možnost jiní zájemci.

Typ akce:Vzdělávací
Pořadatel:11 Jihomoravská krajská organizace Pionýra